Інформація про місію

Республіка Кіпр стала незалежною 16 серпня 1960 року, а місяць потому стала членом ООН. Конституція Республіки, що втупила в силу в день її проголошення, була сформульована таким чином, щоб забезпечити баланс між інтересами кіпрсько-грецької та кіпрсько-турецької спільнот. Греція, Кіпр, Великобританія і Туреччина підписали договір, що гарантує основні принципи конституції, територіальну цілісність і суверенітет Кіпру.

Проте зростання напруженості між двома спільнотами 21 грудня 1963 року призвело до спалаху насилля на острові.

15 лютого 1964 року, після того, як всі спроби відновити мир зазнали невдачі, представники Великобританії і Кіпру звернулись до Ради Безпеки з проханням прийняти негайні міри. 4 березня 1964 року Рада одноголосно прийняла резолюцію 186 (1964), в якій вона рекомендувала ввести Збройні сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (ЗСООН).  

 Сили були розгорнуті і приступили до операції 27 березня 1964 року. Після збройних зіткнень 1974 року обов'язки ЗСООНК були розширені. З 16 серпня 1974 року (після припинення вогню) ЗСООНК почали стежити за дотриманням миру і підтримувати режим буферної зони між позиціями кіпрської національної гвардії й позиціями турецьких і кіпрсько-турецьких сил. Через політичну неврегульованість кіпрської проблеми ЗСООНК зберігають свою присутність на острові.

Рада Безпеки ООН продовжила до 15 грудня 2010 року мандат Збройних сил ООН з підтримання миру на Кіпрі (ЗСООН). В прийнятій більшістю голосів резолюції члени Ради закликали сторони «активізувати переговори з питань врегулювання ситуації» на острові. В погодженій резолюції члени Ради відмітили «прогрес на шляху урегулювання статусу Кіпру»і закликала лідерів кіпріотів «досягти загальної згоди».

В свою чергу генеральний секретар ООН Пан Гі Мун також тепло привітав повернення сторін за стіл переговорів. Вони були призупинені в кінці травня після того, як Дервіс Ероглу замінив колишнього лідера кіпріотів-турків Мехмета Алі Талата після президентських виборів, що відбулися на півночі Кіпру. Зі сторони кіпріотів-греків делегацію на переговорах очолив їх лідер Дімітріс Христофіас.

Раніше лідери кіпріотів заявляли про свою прихильність до возз’єднання острова на основі принципу  міжетнічної федерації і політичної рівності, як це визначено в резолюції Ради Безпеки.

Метод фінансування: нарахування внесків на Спеціальний рахунок. Затверджений бюджет на період з 1 липня 2012 року по 30 червня 2013 року:
56,106,200 дол. США (брутто). Згідно Резолюції 2089 (2013) Ради Безпеки від 24 січня 2013 року строк дії мандата місії ООН на Кіпрі продовжено до 31 липня 2013 року.

Склад та чисельність місії.

Цивільна поліція Організації Об'єднаних Націй підтримує тісну взаємодію й зв'язок з кіпрською поліцією й кіпрсько-турецькою поліцією в питаннях, що мають спільні аспекти. Разом з оперативними підрозділами вона вносить вклад у підтримку законності й правопорядку в буферній зоні й допомагає в проведенні розслідувань і гуманітарних заходів.

Чисельність (станом на 31 грудня 2012 року)

  • чисельність військового персоналу - 930:
                      - військовий контингент - 864;
                      - поліцейські - 66;
  • міжнародний цивільний персонал - 38;
  • місцевий цивільний персонал - 106.

Країни, що надали персонал 

Військовий персонал 
Австрія, Аргентина (до складу аргентинського контингенту входили військовослужбовці із Бразилії, Чилі й Парагваю), Бразилія, Угорщина, Канада, Парагвай, Перу, Словаччина, Об'єднане Королівство, Хорватія, Чилі.

Співробітники поліції 
Австралія, Боснія й Герцеговина, Індія, Ірландія, Італія, Нідерланди, Сальвадор, Україна, Хорватія, Чорногорія.

Число загиблих 
• військовослужбовці – 171; 
• поліцейські – 3; 
• міжнародний цивільний персонал – 5; 
• місцевий цивільний персонал – 2.

Миротворчий персонал МВС України:
чисельність, національні правові підстави участі.

«...направити миротворчий персонал із числа працівників органів внутрішніх справ України та військовослужбовців Збройних Сил України загальною чисельністю до 12 осіб» (відповідно до Указу Президента України «Про направлення додаткового миротворчого персоналу для участі України у Силах Організації Об'єднаних Націй з підтримання миру на Кіпрі» від 1 лютого 2012 року № 48/2012)

На даний час неозброєний миротворчий персонал з числа працівників МВС складає 8 осіб.

Правові підстави:

  • Закон України «Про участь України в міжнародних миротворчих операціях» від 23 квітня1999 року  N 613-XIV
  • Указ Президента України «Про направлення додаткового миротворчого персоналу для участі України у Силах Організації Об'єднаних Націй з підтримання миру на Кіпрі» від 1 лютого 2012 року № 48/2012
  • Наказ МВС України «Про організаційне забезпечення миротворчої діяльності МВС України» від 7 грудня 2003 року № 1490.