Географічні, топографічні та кліматичні особливості

Держава розташована на південному сході Європи, на Балканському півострові. На півночі й заході має кордони із Хорватією, на південному сході — із Черногорією, на сході — із Сербією.

Площа— 51 тис. кв. км.

Столиця— м. Сараєво (близько 800 тис. чол.).

Боснія й Герцеговина розташовується на території двох історичних областей: Боснії – долина ріки Сави і її припливів, і Герцеговини, що знаходиться південніше, у басейні ріки Неретви.

Топологія

Боснія й Герцеговина майже цілком розташована в межах Динарського нагір’я. Близько 90 % території країни зайнято гірськими утвореннями. Висота над рівнем моря в Боснії й Герцеговині має тенденцію до зниження від центра на південь, до Адриатичного узбережжя, і на північ, до ріки Сава, уздовж якої вузькою смугою простягнулася низовина, що є південною окраїною Среднедунайскої рівнини. Трохи південніше розташовується смуга невисоких гір і родючих межигірних улоговин, що переходять у Динарське нагір'я, висота якого досягає 2000—2400 метрів.

Гори в південній частині Боснії й Герцеговини розчленовані межигірними впадинами й складені вапняковими породами грязно-білого і сірого кольорів. Тут є різні карстові форми рельєфу (карстові лійки, провали, печери, підземні ріки й карри); у межигірних впадинах поширені великі карстові поля, саме велике з яких— Лівансько-Поле(405км²). Найвищою точкою в країні є гора Маглич (2386 метрів).

Ліси займають до 40 % території Боснії й Герцеговини. Тут переважають дуб, бук, ялина, сосна, береза, клен.

Тваринний світ представлений оленями, лисами, вовками, зайцями, рисями, ведмедями, ласками, білками, муфлонами, кабанами. Із птахів зустрічаються лелека, ворона, дятел, глухар. Головні ріки країни - Сава, Дрина, Неретва, Врбас, Босна, Ува.

Клімат

Клімат у долині ріки Сави помірний, континентальний (600—800 мм опадів у рік), у горах стає прохолодним і вологим (від 1500 до 2500 мм опадів у рік). Середня річна температура +10°С.