Відправка чергової ротації українських поліцейських для участі у міжнародній операції ООН з підтримання миру і безпеки на Кіпрі

 

 

 

23 лютого 2019 року відбулася ротація українських поліцейських, а саме: підполковників поліції Антонюк Поліни Євгенівни, Колінко Костянтина Євгеновича та Кругляка Михайла Вікторовича, які завершили проходження навчально-організаційного збору і поповнили склад національного персоналу в міжнародній операції ООН з підтримання миру і безпеки на Кіпрі.

Згідно сертифікованої ООН програми підготовки миротворці ознайомились з історією створення, принципами функціонування, цілями, системою та структурою Організації Об’єднаних Націй, а також миротворчих місій під її егідою. поновили знання з основ безпеки національного персоналу в місіях, надання домедичної допомоги, керування повнопривідним автомобілем, топографії, ведення радіо переговорів та багато іншого.

Протягом зборів миротворці успішно пройшли он-лайн тестування та отримали сертифікати  «Запобігання сексуальним домаганням під час перебування у складі міжнародних миротворчих операцій», «Основи безпеки національного персоналу в місіях ООН», «Морально-етичні принципи службової діяльності національного персоналу в місіях ООН», «Особливості забезпечення безпеки національного персоналу в місіях ООН».

Перед направленням до складу місії ООН ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Чернєй зустрівся з представниками національного персоналу. У своєму виступі він зазначив, що найголовнішим принципом у діяльності завжди має бути бажання захищати та служити людям, забезпечувати їхню безпеку, підтримувати порядок. Також він побажав учасникам успіху й наснаги, гідно представити країну, продемонструвати усі свої здібності й вміння і безперечно поповнити свій багаж знань.

Українські поліцейські у складі місії ООН на Кіпрі виконуватимуть завдання згідно мандату, затвердженого резолюцією Ради безпеки ООН 186 (1964). Основними завданнями є:

-         запобігання поновленню бойових дій;

-         сприяння підтримці і відновленню закону і порядку у буферної зоні, що розмежовує сторони конфлікту;

-         сприяння поверненню буферної зони до нормальних умов проживання та життєдіяльності.

Станом на сьогодні у складі національного персоналу МВС України в міжнародній операції ООН з підтримання миру і безпеки на Кіпрі перебувають 1 військовослужбовець Національної гвардії України та 9 поліцейських Національної поліції України, з яких 3 жінки.

                                                     

 СМЦ НАВС