Участь представника НАВС у нараді щодо участі МВС у міжнародній миротворчій діяльності

07 липня працівник Спеціального миротворчого центру НАВС Олег Андрєєв у складі робочої групи, утвореної на виконання наказу МВС України, долучився до обговорення питань щодо участі МВС у міжнародній діяльності з підтримання миру та безпеки.

Робочу групу утворено з метою пошуку шляхів зміцнення позицій МВС у міжнародній миротворчій діяльності та досягнення стратегічних цілей держави, серед яких: підвищення авторитету держави на міжнародній арені, відновлення статусу України як активного та надійного контриб’ютора миротворчих сил.

До групи увійшли представники органів і підрозділів МВС, Національної поліції та Національної гвардії України, а очолила її заступниця Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Під час засідання було розглянуто питання щодо:

– проблематики розвитку участі МВС у міжнародній діяльності з підтримання миру та безпеки;

– нормативного регулювання участі поліцейських Національної поліції, військовослужбовців Національної гвардії України в миротворчих операціях ООН, ЄС, НАТО, ОБСЄ;

– ресурсного забезпечення національного персоналу МВС;

– формування Спеціального поліцейського підрозділу з його реєстрацією в Системі готовності забезпечення потенціалу операцій ООН з підтримання та безпеки;

– організації професійної підготовки окремих співробітників/підрозділів НПУ, НГУ за стандартами ООН, яких буде відібрано для формування кадрового резерву МВС для роботи на деокупованих територіях;

– продовження терміну дії Сертифіката відповідності вимогам ООН для Спеціального миротворчого центру НАВС.

За результатами засідання робочої групи було ухвалено відповідний комплекс заходів, спрямований на:

– відновлення статусу України як активного та надійного контриб’ютора миротворчих сил;

– зміцнення євроатлантичних та євроінтеграційних зусиль МВС України;

– отримання Україною фінансових компенсацій;

– підвищення професійного рівня особового складу Національної поліції та Національної гвардії України.

Реалізацію значної частини заходів, спрямованих на досягнення стратегічних цілей МВС щодо міжнародної діяльності з підтримання миру та безпеки, покладено саме на Спеціальний миротворчий центр Національної академії внутрішніх справ.

Окреслені учасниками наради завдання зумовлені сучасними викликами. Вони є важливими та складними, проте не новими для Спеціального миротворчого центру, який розпочав свою діяльність 2003 року та має у своєму активі розроблений і сертифікований ООН навчальний курс для підготовки міжнародного поліцейського компоненту.

Під час засідання робочої групи представник Спеціального миротворчого центру НАВС засвідчив готовність академії до активної роботи щодо зміцнення позицій МВС у міжнародній діяльності з підтримання миру та безпеки.

 

Спеціальний миротворчий центр НАВС