Проведено відбір працівників Національної поліції України та військовослужбовців Національної гвардії України до складу міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки

З метою формування якісного резерву кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях на базі навчально-наукового інституту № 1 НАВС проведено комплекс заходів з навчання і тестування кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях.

За результатами попереднього відбору, проведеного відділом з питань забезпечення миротворчої діяльності МВС (Спеціальний миротворчий центр) спільно з науково-педагогічними працівниками академії, до кінцевого етапу, який проводять інструктори ООН, успішно дійшли 125 поліцейських Національної поліції та військовослужбовців Національної гвардії України.

Вимоги Організації Об’єднаних Націй до учасників міжнародних миротворчих операцій передбачають комплексне оцінювання претендентів за такими критеріями: усний та письмовий іспит з іноземної мови (англійська або французька), виконання вправи з керування автомобілем, випробування зі спеціальної вогневої підготовки. Слід зауважити, що для кандидатів жіночої та чоловічої статей встановлено однакові нормативи та критерії оцінювання.

2021 року роботу комісії ООН з відбору кандидатів в Україні забезпечували представники Поліцейського управління Департаменту миротворчих операцій Секретаріату ООН Мам Бінтноу Ндонго (Гамбія) та Акрам Хасан Афіфі Ахмед (Єгипет), яким фахівці академії надавали практичну допомогу.

Успішно пройшли всі випробування та продемонстрували належний рівень підготовки 65 осіб (42 поліцейські НПУ, серед яких 7 жінок, і 23 військовослужбовці НГУ, серед яких 1 жінка). Претендентів, що пройшли відбір, буде включено до резерву кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях, а рішенням відповідної комісії МВС буде визначено можливість направлення їх до складу міжнародних миротворчих операцій з підтримання миру і безпеки. 

Представники Поліцейського управління Департаменту миротворчих операцій Секретаріату ООН, що забезпечували відбір працівників в Україні, акцентували на важливій ролі Міністерства внутрішніх справ України в підтриманні міжнародного миру та безпеки, високому рівні організації роботи Спеціального миротворчого центру та професійному рівні кандидатів до складу міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки. 

Іноземні представники засвідчили, що українські фахівці протягом років миротворчої діяльності країни виявляють себе як професіонали, сумлінні правоохоронці й дисципліновані миротворці, і це позитивно позначається на формуванні міжнародного іміджу Української держави. 

 

Відділ з питань забезпечення миротворчої діяльності МВС
(Спеціальний миротворчий центр) НАВС