ДО ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ ГЕРОЯ МИРУ - ІГОРЯ КИНАЛЯ

17 березня Спеціальний миротворчий центр НАВС вшановує пам’ять старшого лейтенанта внутрішніх військ МВС України Ігоря Киналя, який загинув під час виконання службового обов'язку у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України у Косово.

 

                                                                

 

Виконувати обов'язки в міжнародних миротворчих місіях здатні лише кращі правоохоронці. Це чесні та мужні професіонали, котрі готові ризикувати власним здоров'ям та життям заради миру на чужій землі. Одним з таких відважних людей був заступник командира оперативного взводу СМП старший лейтенант Ігор Богданович Киналь.

Народився Ігор у місті Тернополь. Навчався в середній школі з поглибленим вивченням англійської мови. Після її закінчення склав іспити до Тернопільського педагогічного інституту на факультет іноземних мов, але провчившись рік, вирішив змінити життєві плани і вступив до Військового інституту внутрішніх військ у Харкові. Після його закінчення лейтенант Киналь служив у Навчальному центрі ВВ у місті Золочеві, де готував молодших командирів для різних частин військ. При цьому він зарекомендував себе грамотним офіцером і користувався авторитетом у колективі.

 

 

На Балкани Ігор Киналь вирушив 14 лютого 2007 року. Служив заступником командира оперативного взводу, також був перекладачем під час переговорів із підрозділами місії ООН з інших країн.

 

 

17 березня 2008 року під час проведення спецоперації зі звільнення захопленої території та приміщення суду в північній частині міста Митровиця сталося зіткнення противників проголошення незалежності Косово з поліцейськими силами ООН. Протестуючі обстріляли будівлю суду та закидали територію гранатами. Внаслідок цих дій Ігор Киналь отримав численні осколкові поранення і, не зважаючи на проведену хірургічну операцію, того ж дня помер.

 

 

Указом Президента України від 11 квітня 2008 року старший лейтенант Ігор Богданович Киналь посмертно нагороджений орденом "За мужність"             ІІІ ступеня, а працівникам МВС України, які 17 березня 2008 року перебували у складі національного персоналу у міжнародній миротворчій операції ООН з підтримання миру і безпеки у Косово, наданий статус "Учасник бойових дій". Крім того, наказом командувача внутрішніх військ МВС України Ігор Киналь навічно зарахований до списків особового складу Навчального центру внутрішніх військ.

 

Минули рокі від цієї трагічної події та багато, що змінилось за цей час, але пам’ять про нього живе та буде жити у наших серцях.

 

Вічна слава тобі, Ігоре Киналю!