Представники НАВС долучилися до обговорення питань забезпечення гендерної рівності серед кандидатів для участі в миротворчих операціях ООН

Днями під головуванням заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко та за участю організації ООН Жінки в Україні відбулася нарада, присвячена обговоренню результатів анкетування особового складу Національної гвардії України та Національної поліції щодо питань участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки. Анкетування проведено за ініціативою МВС України та за підтримки організації ООН Жінки в Україні.

Нараду проводили в змішаному форматі. Від Національної академії внутрішніх справ участь у заході взяли помічниця ректора з гендерних питань Валентина Лук’янець (офлайн) і т.в.о. начальника відділу з питань забезпечення миротворчої діяльності МВС (Спеціальний миротворчий центр) Олег Андрєєв (онлайн).

Анкетуванням було охоплено близько 40 тисяч респондентів НГУ та НПУ. Мета опитування – визначення рівня обізнаності особового складу НПУ та НГУ щодо можливостей участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, а також виявлення обставин, які могли б позначитися на участі в цих операціях як жінок, так і чоловіків.

Під час обговорення результатів дослідження Катерина Павліченко зауважила, що МВС України прагне забезпечити рівну участь жінок у процесах досягнення та збереження миру, адже це має неабияке значення для ефективного миротворчого процесу.

Олег Андрєєв зазначив, що Спеціальний миротворчий центр НАВС на виконання доручень МВС України проводить комплексний відбір, підготовку та направлення до складу міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки майбутніх миротворців виключно на професійних засадах рівності прав та можливостей чоловіків і жінок та вимог ООН до таких кандидатів. Також представники академії акцентували на проведенні постійної та активної інформаційної кампанії з метою популяризації та формування позитивного іміджу жіночого лідерства в безпековій сфері.

 

 

Валентина Лук’янець, помічниця ректора з гендерних питань,
Спеціальний миротворчий центр НАВС