ПРОВЕДЕНИЙ ВІДБІР ПРАЦІВНИКІВ ДО СКЛАДУ МІЖНАРОДНИХ ОПЕРАЦІЙ З ПІДТРИМАННЯ МИРУ І БЕЗПЕКИ

 

 

 

 

 

 

 

З метою формування якісного резерву кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях, у період з 29 травня по 14 червня 2018 року на базі відділу спеціальної та фізичної підготовки Національної академії внутрішніх справ (смт. Віта Поштова) проходив комплекс заходів з навчання та тестування кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях.

На збори викликалось 173 особи, прибуло на первинне тестування 99 осіб.

За попереднім відбором, який проводився силами відділу з питань забезпечення миротворчої діяльності МВС (Спеціальний миротворчий центр) та науково-педагогічних працівників Академії, до кінцевого етапу, який проводиться інструкторами ООН, успішно дісталися 92 поліцейських Національної поліції та військовослужбовців Національної гвардії України.

Вимоги Організації Об’єднаних Націй до учасників міжнародних миротворчих операцій передбачають комплексне оцінювання претендентів за критеріями: усне та письмове випробування з іноземної мови (англійська або французька), виконання вправи по керуванню автомобілем, випробування зі спеціальної вогневої підготовки. При цьому, для кандидатів жіночої та чоловічої статті встановлені однакові нормативи та критерії оцінювання.

2018 році роботу комісії ООН по відбору кандидатів в Україні забезпечили: бригадір, радник з питань набору та тренінгу відділу з відбору і набору персоналу Поліцейського управління Департаменту миротворчих операцій Секретаріату ООН Ханс-Петер Киеланд (Норвегія) та капітан, офіцер з відбору і набору персоналу, місія ОО в ДР Конго Маруін Самоуд (Туніс).

Почався відбір 10 червня випробуванням з іноземної мови. Наступним етапом було випробування з керування автомобілем. А закінчилось тестування виконанням вправ зі стрільби.

Компетентність представників ООН, інтенсивний графік та високі критерії, що висуваються до кандидатів, дозволили виявити з усіх заявлених претендентів таких представників національного персоналу МВС, які за своїми особистісними та професійними якостями відповідають вимогам ООН,  та здатні взяти участь у миротворчих операціях під егідою міжнародних організацій.

 

 

Успішно пройшли всі випробування та продемонстрували гідний рівень професіоналізму 68 осіб (55 поліцейських НПУ серед яких 7 жінок, 13 військовослужбовців НГУ серед яких 1 жінка). Всі претенденти, що пройшли відбір, будуть включені до резерву кандидатів для участі в міжнародних миротворчих операціях, а рішенням відповідної комісії МВС буде визначена можливість направлення їх до складу міжнародних миротворчих операцій  із підтримання миру і безпеки.

Представники Секретаріату ООН, що забезпечували відбір працівників в Україні, відмітили важливу роль Міністерства внутрішніх справ України в підтриманні міжнародного миру та безпеки; високий рівень організації роботи Спеціального миротворчого центру по підготовці кандидатів та високий професійний рівень самих кандидатів.

Представник Секретаріату ООН Ханс-Петер Киеланд зазначив, що представники України, які приймають участь у складі діючих міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки, на протязі багатьох років миротворчої діяльності України проявили себе як високі професіонали, сумлінні правоохоронці та дисципліновані миротворці. Це, в свою чергу, позитивно впливає на формування міжнародного іміджу української держави та слугує прикладом для представників інших держав, сприяє набуттю міжнародного поліцейського досвіду. Він також висловив сподівання, що кожен, хто пройшов відбір, в найближчий час зробить свій вагомий внесок в підтримання міжнародного миру та безпеки.

СМЦ НАВС