Участь представників України у навчальному курсі з Східноєвропейського Співробітництва

У період з 17 до 20 лютого 2016 року з полковник поліції Шеваріхін Андрій Олександрович у складі делегації з 5 представників України, прийняв участь у навчальному курсі з Східноєвропейського Співробітництва у сфері управління кризовими ситуаціями, який проходив у м. Гельсінкі Фінляндська Республіка.

В рамках навчань проводилося вивчення різних аспектів міжнародної діяльності ЄС з підтримання миру і безпеки, зокрема функціонування центру управління кризовими ситуаціями, підготовка і направлення цивільних експертів до міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки.

Представники України брали участь в рамках програми навчань разом із 20 представниками із 5 країн.

Програма навчального курсу викладалась англійською мовою і була розрахована на слухачів, які мають достатній рівень мовної підготовки. Використовувались поліцейська та військова термінологія, абревіатури, які застосовуються під час роботи офіцерами правоохоронних органів міжнародних миротворчих місій та у ході операцій з підтримання миру і безпеки.

Основні теми проведення занять були присвячені темі управління кризовими ситуаціями. На початку було представлено оглядову презентацію, для кращого розуміння основної ідеї навчань усіма запрошеними гостями, приділено увагу питанням нормативної бази, процесу прийняття рішень, поставленню завдань та їх швидкого вирішення, а також загального розуміння проблеми з дипломатичної точки зору.

На протязі наступних днів навчань була презентована Фінська система у вищевказаній галузі, практичний досвід, процесу набору, тренування експертів, міжнародного співробітництва та шляхи вдосконалення, здійснено візит до міжнародного аеропорту м. Гельсінкі для ознайомлення з системою забезпечення безпеки та протидії сучасним загрозам.

Під час навчання, представники України показали високий рівень фахової та професійної підготовки, а також високу культуру поведінки, що сприятиме зростанню та зміцненню авторитету України на міжнародному рівні.