Структура та сфера діяльності Національного персоналу МВС України по підтриманню миру та безпеки в Демократичній Республіці Конго

Структура та сфера діяльності Національного персоналу МВС України по підтриманню миру та безпеки в Демократичній Республіці  Конго

Національний персонал МВС України в міжнародній операції ООН з підтримання миру та безпеки в  ДР Конго (далі – Місія) складається з досвідчених представників МВС України та направлений в Місію Урядом України на умовах відрядження.  

Основним завданням поліцейського компоненту Місії  є:

-         реформування Національної поліції Конго;

-         розробка проектів законодавчих актів про Національну поліцію Конго;

-         підготовка та перепідготовка кадрів для національної поліції та їх направлення на деякі східні території країни, де поліція взагалі була відсутня через бойові дії;

-         підтримка процесу стабілізації та забезпечення безпеки у східних провінціях ДР Конго;

-         робота на рівні радників та спостерігачів.

На даний час в місії ООН з підтримання миру і безпеки в ДР Конго працюють три  співробітника МВС України. 

Керує національним персоналом  МВС України підполковник Демідов Ілля Станіславович,  в Місії він обіймає посаду заступника начальника відділу логістики штабу поліції ООН.

 

Відповідно до своїх функціональних обов’язків Демідов Ілля відповідає за організацію логістичного забезпечення в усіх секторах поліції та штабу місії ООН у Демократичній Республіці Конго (за своєчасне надання транспортних засобів офіцерам поліції ООН для здійснення патрулювання, за технічний стан автомобілів, поповнення запасів води та провізії для офіцерів поліції ООН в ДР Конго, всебічне матеріально-технічне забезпечення поліції ООН). Демідов Ілля здійснює контроль та надає допомогу віддаленим секторам поліції ООН в ДР Конго щодо забезпечення діяльності поліції ООН на місцях.

У відділі кадрів штабу поліції ООН,  м. Гома,  працює майор  Нечипоренко Тетяна Олександрівна, яка приймає активну участь в громадському житті Місії, є членом комітету жінок поліцейських та FPU, обрана скарбником даного комітету  з моменту його заснування 08.03.2014 року.


 

 

З липня 2014 Нечипоренко Тетяна пройшла сертифікацію ООН як інструктор AMS (англійська, французька мови) та приймає  екзамен SAAT як в Місії, так і поза її межами. Самостійно проводила SAAT від Департаменту Миротворчих Операцій  ООН (Нью-Йорк) для  представників поліції та інших силових структур в Буркіна-Фасо. Серед них 64 кандидати жіночої статі.

 

 

 

 

На посаді радника поліції в секторі міста Бутембо провінції Північне Ківу працює підполковник поліції Попов Вячеслав Олександрович. Кожного дня разом з колегами він здійснює виїзди до місцевих комісаріатів поліції з метою моніторингу оперативної обстановки в місті Бутембо та його околицях. В кожному комісаріаті щоденно перевіряє кімнати для затриманих з метою запобігання перевищення терміну затримання, утримання жінок окремо від чоловіків, неповнолітніх окремо від дорослих, поліцейських та військових окремо від цивільних. Два рази на тиждень разом з представниками місцевої поліції Конго Попов Вячеслав здійснює візити до місцевих громад, а саме:  керівніків районів та їх заступників з метою встановлення криміногенної обстановки, настроїв населення, соціальних проблем (стан доріг, мостів, забезпечення питною водою, доступність медичного обслуговування, рівень безробіття та інше).

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загалом, слід зазначити, що керівництво Місії та іноземні колеги високо цінують роботу представників МВС України в Місії. Бачать в них професійних, працелюбних та відповідальних співробітників, про що свідчить стала практика призначення багатьох із них на ключові та керівні посади.